sobota, 18 marca 2017

Gotowa farma!

Urodziny tuż, tuż, więc farma już gotowa i zamieszkana :).Mali farmerzy wstali wcześnie, zjedli śniadanie i wzięli się do pracy.


Mama poszła nakarmić pieski. Kot zagląda z dachu psiej budy czy i on coś dostanie.
 

Synek nałożył do koryt paszę dla zwierzaków i nalał wody ze studni. Obok w stawie chlapie się kaczka.


Tata pracuje na polu, kogut na płocie szykuje się do piania, a Córeczka podlewa ogródek.Po dniu pełnym pracy przychodzi noc i wszyscy mieszkańcy smacznie zasypiają :).Mam nadzieję, że przyszły właściciel będzie zadowolony, bo siostra już się nie może doczekać zabawy :).

piątek, 17 marca 2017

Farma - traktor z przyczepą

Na farmie nie mogło zabraknąć pojazdów, czyli traktora z przyczepą :). Konstrukcja jest ze sklejki, kółka są z drewnianych gotowych krążków, a ośki z cienkiego drewnianego wałka. Przyczepę można połączyć z traktorem zaczepem takim jak w większości drewnianych zabawek. 
W środku może usiąść ludzik i pojechać na pole, zebrać słomę,  przewieźć plony, zwierzęta, czy narzędzia.  Zrobiłam też bale drewna.
czwartek, 16 marca 2017

Farma - oświetlenie i wciągarka na siano

Tak się prezentuje farma z podłączonym oświetleniem - z boku w cokole są zamontowane włączniki.

 


Na dachu pojawiła się wciągarka na baloty słomy - zrobiona tak samo jak korbka od studni. Haczyk na końcu to niekompletny karabińczyk - element do robienia biżuterii. Baloty mają specjalne pętelki, żeby można było zaczepić haczyk.
środa, 15 marca 2017

Farma - sad

Na zabawkowej farmie pojawił się mini sad, składający się z jabłoni i gruszy ze zdejmowanymi owocami. Pnie drzew stoją na drewnianych podstawkach - kupiliśmy gotowe krążki, ponieważ zwykła otwornica niestety nie robiła równych kółek. Korony drzew zrobiłam z włóczki, obrabiając na szydełku plastikową bombkę, którą potem wyjęłam i wypełniłam wnętrze wypełnieniem z ozdobnej poduszki. Przez pnie są przewiercone dziurki, przez które przeciągnęłam włóczkę, żeby zamocować korony. Na wierzchu przyszyłam małe koraliki, na których można zawiesić owoce. Jabłka i gruszki są z modeliny, w środku mają druciki ze spinacza zakończone pętelką, do których przyszyłam trochę przyduże listki z filcu z dziurką w środku, żeby można je było zawiesić na koralikach na drzewkach. Zawieszanie owoców wymaga trochę wprawy, ale mam nadzieję, że z czasem małe rączki dadzą radę.
Przy okazji lepienia z modeliny powstało też gniazdko z kurzymi jajkami, a  lalki z domku dla lalek dostały kilka warzyw i owoców do kuchni :).


wtorek, 14 marca 2017

Farma - warzywnik

Na farmie nie mogło zabraknąć warzywnika. Zależało mi, żeby warzywa mogły "rosnąć", a potem można je było zebrać. W warzywniku będą więc mobilne grządki z listewek z dziurkami, w które można wkładać warzywa - modelinowe marchewki, buraki, kapustę i kalafiory. Natka marchewek i liście buraków mają wewnątrz kawałki drucików ze spinacza, żeby zapobiec złamaniu. 


Warzywa można zebrać do skrzynek i zabrać do domu.


poniedziałek, 13 marca 2017

Farma - studnia i huśtawka

Miniaturowa farma nie mogła obyć się bez studni. Jest zrobiona z wydrążonego drewnianego klocka, w środku jest "woda" z kolorowego papieru. Z patyczka od loda i spinacza zrobiłam działającą korbkę, pozwalającą na podnoszenie i opuszczanie wiaderka, zawieszonego na włóczkowej linie.
Ludzikowe dzieci dostały huśtawkę z patyczków od lodów i szaszłyków. Na siedzisku ze sklejki jest przyklejona poduszeczka z kawałka koca, co daje ludzikom lepszą przyczepność podczas huśtania.niedziela, 12 marca 2017

Farma - podwórko i pole

Na polu przykleiłam kawałki filcu, po których będzie sobie jeździł traktor i np. zbierał słomę. Jest też już zebrana, zwinięta słoma z filcu i worki ze zbożem, uszyte z kawałka prześcieradła, wypełnione kaszą jaglaną i gryczaną, żeby było czuć pod paluszkami kuleczki.
Na podwórku pojawił się stawek dla kaczek - tafla wody jest zrobiona z niebieskiego papieru, a na wierzchu jest przyklejona niebieska folia. Kamyczki i trawkę zrobiłam z modeliny.


Oprócz tego na podwórku stanie buda dla dwóch psów i miska z kośćmi oraz koryta dla zwierzaków - jedno z "wodą" i drugie z paszą z modeliny. 

Jest też drabinka dla ptactwa, żeby mogło wchodzić do kurnika, w razie czego może też robić za drabinkę dla gospodarzy do wchodzenia na piętro domu i stodoły.


A tak wygląda farma z przednią ścianą - okna i drzwi to okleina drewnopodobna.