niedziela, 12 maja 2013

Wózek z laleczką

Najmniejsza lala doczekała się kolejnej zabawki - laleczki zrobionej na szydełku oraz wózka. Wózek zrobiony jest z patyczków od lodów, patyczków do szaszłyków oraz kilku drewnianych koralików, a kółka ma z grubej tektury.
środa, 8 maja 2013

Książki

Tym razem książki bardziej zbliżone do prawdziwych, "Quo Vadis" i "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Książki są klejone klejem introligatorskim, a w środku mają tekst - "Quo Vadis" pierwszy rozdział, a "Stowarzyszenie..." streszczenie całości.  W trakcie klejenia spięłam kartki klipsem biurowym (takim czarnym, z metalowymi "łapkami"), dzięki czemu nie przesuwały się względem siebie. 

Czcionka rozmiar 2, jak ktoś ma dobre oczy/okulary albo lupę to przeczyta :).
piątek, 3 maja 2013

Więcej drobiazgów

Jeszcze parę drobiazgów do domku - Córka zażyczyła sobie pilota do telewizora, bo jak lalki mają go włączać? :), a przy okazji zrobiłam jeszcze telefon komórkowy (oba z tekturki), gąbkę do mycia i gąbkę do naczyń (wycięte z prawdziwych), mleko i płatki śniadaniowe (papier fotograficzny, wypełnione pociętą tekturką), płyn do kąpieli, krem i wazonik z modeliny (do którego jest bukiet ofiarowany przez porcelanową lakę :) ). Oprócz tego drewnianą łyżkę, wydłubaną w kawałku drewienka, z rączką z patyczka do szaszłyków, oraz miotłę zrobioną z obciętej dziecięcej szczoteczki do zębów, osadzonej na kijku również z takiego patyczka.środa, 1 maja 2013

Suszarki

Domek dla lalek wzbogacił się o suszarkę do naczyń i suszarkę wolnostojącą do prania. Konstrukcja obu jest z cienkiej listewki, a "szczebelki" z patyków do szaszłyków, wklejonych w nawiercone dziurki.